Šampióni

Doteraz sa mi podarilo odchovať 14 vrhov bernských salašníckych psov. Okrem európskych krajín sa podarilo Čiernym hviezdam dostať aj na Blízky východ a do Kanady.

V chove pôsobilo 21 psov, do výstavných štatistík sa zapísal jeden medzinárodný šampión (Eddy), päť šampiónov FCI krajín (Astor, Eddy, Felicity, Jovita Jetta, Lucky Lollipop), jeden šampión mladých a Klubový víťaz mladých (Galileo).

Čierne hviezdy žili aj aktívnym pracovným životom (Innocent Idea a Felicity).

Na tomto mieste by som rada spomenula aj psov, ktorí sa k nám dostali plánovane ale aj náhodou. CH. Bajka Econ k nám prišla už ako trojročná šampiónka pre rodinné problémy svojich pôvodných majiteľov. Stala sa trvalou súčasťou našej svorky a vo veku 9 rokov naveky zaspala. Pes CH. Doremis Zatopeck prišiel na Slovensko po dlhých rokoch čakania z veľmi známej chovateľskej stanice zo Švédska. Tento šampión dvoch krajín nežil nikdy u nás, žil v spolumajiteľstve v chovateľskej stanici Čalovské lúky a podarilo sa mu splodiť niekoľko úspešných potomkov.

ICh. Delilah z Ochoze bola tá, ktorá znamenala pre mňa zo všetkých berňákov najviac. Prišla k nám trochu neplánovane – potom, ako uhynula mladá Dorothy na torziu žalúdka. Na dvore nám chýbala sučka – pokračovateľka chovu. Delilah, pre mňa Lili, sa stala zakladateľkou novej línie. Prežila som s ňou šesť krátkych rokov plných udalostí. S ňou som mala možnosť zažiť ten pocit, keď stojíte v žiari svetiel a potlesk patrí vám. Jej odchod z dôvodu zákernej choroby ma dodnes trápi a bol jedným z dôvodov, prečo som prehodnotila smerovanie chovu Čiernej hviezdy.

Amuritas

Chovateľská stanica plemena landseer. Výstav sa zúčastňujeme po dôkladnom zvážení. Počas víkendov nás skôr nájdete na prechádzkach ako na výstavách. Veľmi radi Vám ukážeme aké skvelé je žiť spolu s našimi psami. Potešíme sa každej návšteve – virtuálnej aj osobnej.

Zavolajte nám 0911 697 863